Aktualizacja: 19.04.2025 21:54 Publikacja: 14.06.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Jedną z najważniejszych jest wydłużenie o pół roku czasu na wdrożenie KSeF – termin wejścia w życie obowiązku stosowania e-faktur przesunięto z 1 stycznia 2024 r. na 1 lipca 2024 r. Przy czym podatnicy zwolnieni podmiotowo z VAT lub wykonujący wyłącznie czynności z niego zwolnione, otrzymali dodatkowe pół roku, tzn. dla nich obowiązek wystawiania faktur w KSeF wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r.
Opublikowana z początkiem grudnia ubiegłego roku poprzednia wersja projektu była bardzo kontrowersyjna, pomimo korzystnych założeń ustawy, tj. automatyzacji i optymalizacji procesów związanych z obiegiem dokumentów. KSeF umożliwi bowiem wystawianie i otrzymywanie faktur w czasie rzeczywistym. Będzie także stanowił podstawę do dalszej optymalizacji procesów biznesowych poprzez błyskawiczne uzyskiwanie informacji w komórkach zarządczych. Wprowadzenie e-faktury pozwoli również obniżyć koszty prowadzenia działalności. Dlaczego zatem system ten od grudnia wywoływał tyle kontrowersji?
Aby wesprzeć wybraną organizację, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym jej numer KRS i określić kwotę, jaką ch...
Do podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług wlicza się również inne podatki, takie jak podatek dochod...
Spółki mogą zaliczyć do kosztów podatkowych CIT hipotetyczne koszty pozyskania kapitału zewnętrznego, jeśli źród...
Aby ustalić zobowiązanie podatkowe PIT za 2024 r., konieczne może być skorygowanie przychodów i kosztów podatkow...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Utrata przez aktywa zdolności do generowania korzyści ekonomicznych wymaga dokonania odpisu aktualizującego wart...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas