Kompleksowa usługa hotelowa daje przychód z najmu

Jeśli spółka świadczy kompleksową usługę hotelową w postaci noclegu wraz z usługami towarzyszącymi (np. usługi gastronomiczne, rekreacyjne), to osiąga w całości przychody z najmu.

Publikacja: 16.09.2024 04:30

Kompleksowa usługa hotelowa daje przychód z najmu

Foto: Adobe Stock

Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 10 czerwca 2024 r. (0114-KDIP2-1.4010.202.2024.1.MR1).

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich i konferencyjnych. Przeważającym przedmiotem działalności spółki, zgodnie z PKD, są hotele i podobne obiekty zakwaterowania (55.10.Z). Spółka oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług: od noclegów i gastronomii, po usługi rekreacyjne i konferencyjne. W ramach usługi hotelarskiej spółka zapewnia zakwaterowanie w pokoju hotelowym i szereg usług dodatkowych, jak usługi gastronomiczne, rekreacyjne, TV i dostępu do Internetu (dalej: usługi towarzyszące). Usługa świadczona jest na podstawie umowy o świadczenie usługi hotelarskiej. W ofercie świadczenia usług hotelarskich spółka prezentuje warunki, na jakich jest gotowa wykonać usługę, w tym standard pokoju, oraz usługi towarzyszące, które stanowią konieczną, integralną część świadczonej usługi hotelarskiej.

Pozostało 84% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Sprzedając działkę można zostać podatnikiem VAT
Materiał Promocyjny
BaseLinker uratuje e-sklep przed przestojem
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć w podatkach zniszczenia spowodowane powodzią
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Odszkodowanie za szkody powodziowe jest przychodem w CIT
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Dywidenda do spółki holdingowej z podatkiem u źródła czy bez
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Opłata legalizacyjna nie jest wyłączona z kosztów podatkowych CIT