Aktualizacja: 26.06.2017 03:00 Publikacja: 26.06.2017 03:00
Foto: 123RF
Takie stanowisko zajął Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 12 maja 2017 r. (2461-IBPP2.4512. 72.2017.2.WN).
W opisie stanu faktycznego wnioskodawca wskazał, że każdy z konsorcjantów opracował tę część oferty, która dotyczy powierzonych mu do wykonania robót, każdy odpowiadał za poprawne opracowanie oferty w swojej części, a lider nie był obowiązany do jej weryfikacji. Strony konsorcjum miały wykonywać roboty w ustalonych zakresach rzeczowych i finansowych. Lider reprezentował konsorcjum, jednak wszyscy konsorcjanci musieli wyrazić pisemną zgodę na ewentualną zmianę umowy lub rozwiązanie umowy dotyczącej zlecenia. Wszelkie decyzje dotyczące realizacji kontraktu, powodujące skutki dla całego konsorcjum miały być każdorazowo wzajemnie uzgadniane pomiędzy partnerami konsorcjum. Konsorcjanci mieli także obowiązek informowania się na bieżąco o przebiegu robót. Lider wystawiał faktury w imieniu konsorcjum, natomiast partner wystawiał liderowi fakturę za wykonany przez siebie zakres robót.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas