Aktualizacja: 06.04.2017 04:30 Publikacja: 06.04.2017 04:30
Michał Nielepkowicz
Foto: tv.rp.pl
Rz: Elektrownie wiatrowe na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Od nowego roku ich właściciele zmagają się jednak z poważnym problemem podatkowym.
Michał Nielepkowicz: Tak. Inwestorzy nie wiedzą w jaki sposób płacić podatek od nieruchomości od wiatraków. Nieliczni płacą tylko od fundamentu i masztu, bo uzyskali korzystne dla siebie indywidualne interpretacje podatkowe. Inni powinni płacić daninę od całego urządzenia, czyli razem z częściami technicznymi, gdyż nie mieli tyle szczęścia i organy gminy w ich sprawach uznały inaczej. Pozostaje im nadzieja na uchylenie niekorzystnych interpretacji w batalii przed sądem administracyjnym. Choć wiele wskazuje na to, że uchwalone przepisy nie miały wywołać skutków podatkowych, to pierwsze rozstrzygnięcia sądowe nie napawają optymizmem. Chaos się pogłębia. Pomóc może tylko zmiana prawa.
Spółka, której tylko pośrednim jedynym udziałowcem są kościelne osoby prawne, nie ma prawa do zwolnienia w CIT.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Donald Trump wycofuje Stany Zjednoczone z porozumienia o podatku globalnym. Nie oznacza to wywrócenia całego systemu, ale zmiany w obciążeniach tą daniną są możliwe.
Jeśli w ugodzie sądowej pozwany pracodawca i pracownik zgodzili się na zmianę prawną kwalifikacji zwolnienia z pracy z dyscyplinarki na rozwiązanie umowy za porozumieniem, to wypłacone w związku z tym odszkodowanie nie korzysta ze zwolnieniu z PIT.
Spółka traci prawo do estońskiego CIT, jeśli jej księgi rachunkowe są niewiarygodne. Pomyłki, które da się naprawić, nie dyskwalifikują preferencyjnego rozliczenia.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Rząd do 28 stycznia ma podjąć decyzję odnośnie do propozycji rewizji KPO, którą skieruje do Komisji Europejskiej. Projekt właśnie trafił do partnerów społecznych.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Spółka, której tylko pośrednim jedynym udziałowcem są kościelne osoby prawne, nie ma prawa do zwolnienia w CIT.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Zbliżający się termin składania zeznań podatkowych to dobry moment, aby przypomnieć sobie, z jakich ulg można skorzystać. Jedną z nich jest ulga mieszkaniowa, która pozwala na pomniejszenie należnego podatku w związku ze sprzedażą nieruchomości.
W grudniu mocno skurczyła się liczba mieszkań w nowych projektach deweloperskich. Pozwoleń firmy uzyskały jednak wciąż dużo.
Według prognoz w najbliższych latach średnio o 2 proc. rocznie będzie rosła wymiana handlowa Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską. Cła zapowiadane przez nowego prezydenta nie powinny tego zmienić.
Donald Trump wycofuje Stany Zjednoczone z porozumienia o podatku globalnym. Nie oznacza to wywrócenia całego systemu, ale zmiany w obciążeniach tą daniną są możliwe.
Chętni na wynajem mieszkania mają spory wybór, a czynsze można negocjować. Największe rabaty, przekraczające 10 proc., dostają najemcy największych mieszkań. W tym roku czynsze nie powinny rosnąć.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z grudnia 2024 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas