Aktualizacja: 09.05.2016 02:00 Publikacja: 09.05.2016 02:00
Foto: www.sxc.hu
Nowe wymogi dotyczące dokumentacji cen transferowych wprowadzają dla części podatników obowiązek przygotowania analiz porównawczych.
Zgodnie z art. 9a ust. 2b pkt 2 ustawy o CIT (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 roku) analiza porównawcza powinna zostać sporządzona jako element obowiązkowej dokumentacji cen transferowych przez podatników, których przychody lub koszty, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, przekroczyły w roku poprzedzającym rok podatkowy równowartość 10 mln euro. Podobnie jak pozostałe elementy dokumentacji lokalnej, analiza porównawcza będzie musiała być gotowa w terminie złożenia rocznego zeznania podatkowego za 2017 rok. Obowiązek ten jest spójny z ogólnym zamysłem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która zakłada uzależnienie zakresu obowiązków dokumentacyjnych od wielkości obrotów podatnika, proporcjonalnie do ryzyka zaniżenia dochodu do opodatkowania.
Przedsiębiorca prowadzący biznes w domu zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatki na jego utrzymanie. Powi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Spółki nieruchomościowe, których rok podatkowy jest równy z rokiem kalendarzowym, najpóźniej 31 marca 2025 r. po...
Przedsiębiorców czekają nowe obowiązki. Będą musieli prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów elektroni...
W poniedziałek 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że dwuletni termin na skorzystanie z tzw. ulgi na złe długi jest niezgo...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas