Aktualizacja: 06.02.2019 04:30 Publikacja: 06.02.2019 04:30
Foto: Fotolia
- Spółka rozwiązała z pracownikiem umowę o pracę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Jako przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę pracodawca wskazał zmiany organizacyjne w firmie, polegające na ograniczeniu obszaru działalności, tj. likwidacja stanowiska. Pracownik nie zgadzał się z tym i złożył pozew o zasądzenie odszkodowania. Równolegle z postępowaniem przed sądem prowadzone były rozmowy ugodowe. Strony wypracowały treść ugody, którą chcą zawrzeć w przyszłości przed sądem. Pracodawca ma zapłacić pracownikowi tytułem odszkodowania w związku z rozwiązaniem umowy o pracę za wypowiedzeniem kwotę w łącznej wysokości brutto 18 000 zł. Kwota ta została ustalona w ramach wzajemnych ustępstw, z uwzględnieniem podstawy prawnej zgłoszonych przez powoda (pracownika) roszczeń, tj. art. 45 w zw. z art. 471 kodeksu pracy. Kwota ustalona do wypłaty pracownikowi tytułem odszkodowania jest odrębnym rodzajem odszkodowania i nie można go klasyfikować jako ściśle odszkodowania za poniesioną szkodę. Nie jest to również odszkodowanie za utracone korzyści.
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
Pomysł „egzekucji fakturowej” może zredukować liczbę sporów o niezapłacone należności. Eksperci uważają, że nale...
Urzędy skarbowe dostały raporty o internetowych transakcjach, prawie 300 tys. sprzedających w sieci może znaleźć...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas