CIT: opłaty za wytwarzanie gier na tablety w kosztach bez limitu

Opracowywanie i tworzenie gier na urządzenia mobilne oraz pozostawanie w gotowości do ich pełnej obsługi technicznej, nie są usługami o podobnym charakterze do usług doradczych, zarządzania i kontroli i przetwarzania danych.

Publikacja: 29.10.2018 04:30

CIT: opłaty za wytwarzanie gier na tablety w kosztach bez limitu

Foto: Fotolia.com

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 19 września 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.383.2018.1.AW).

Spółka prowadzi działalność polegającą na publikowaniu gier przeznaczonych na urządzenia mobilne. W tym celu zawarła umowę z podmiotem powiązanym, na mocy której zleca wytworzenie przedmiotowych gier zgodnie z wytycznymi. Podmiot powiązany, w przeciwieństwie do spółki, dysponuje zapleczem technicznym i kadrą pracowniczą, które pozwalają na profesjonalne tworzenie, obsługę techniczną i modyfikację gier. W związku z tą umową, spółka uiszcza opłaty z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych, opłaty z tytułu opracowywania i wytworzenia przedmiotowych gier oraz opłaty z tytułu pozostawania w gotowości do ich pełnej obsługi technicznej. Spółka stwierdziła, że w ramach czynności wykonywanych przez podmiot powiązany nie dochodzi do przetwarzania danych. W uzupełnieniu wniosku spółka zaklasyfikowała przedmiotowe usługi do PKWiU 62.01.11.0 (Usługi związane z projektowaniem, programowaniem i rozwojem oprogramowania).

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Podatki
Płacisz organizacji pracodawców za reklamę? To koszt bez limitu
Podatki
Kary umowne za opóźnienie w realizacji usługi co do zasady mogą być kosztem podatkowym. Wyrok NSA
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Reklama
Reklama