CIT: opłaty za wytwarzanie gier na tablety w kosztach bez limitu

Opracowywanie i tworzenie gier na urządzenia mobilne oraz pozostawanie w gotowości do ich pełnej obsługi technicznej, nie są usługami o podobnym charakterze do usług doradczych, zarządzania i kontroli i przetwarzania danych.

Publikacja: 29.10.2018 04:30

CIT: opłaty za wytwarzanie gier na tablety w kosztach bez limitu

Foto: Fotolia.com

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 19 września 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.383.2018.1.AW).

Spółka prowadzi działalność polegającą na publikowaniu gier przeznaczonych na urządzenia mobilne. W tym celu zawarła umowę z podmiotem powiązanym, na mocy której zleca wytworzenie przedmiotowych gier zgodnie z wytycznymi. Podmiot powiązany, w przeciwieństwie do spółki, dysponuje zapleczem technicznym i kadrą pracowniczą, które pozwalają na profesjonalne tworzenie, obsługę techniczną i modyfikację gier. W związku z tą umową, spółka uiszcza opłaty z tytułu przeniesienia autorskich praw majątkowych, opłaty z tytułu opracowywania i wytworzenia przedmiotowych gier oraz opłaty z tytułu pozostawania w gotowości do ich pełnej obsługi technicznej. Spółka stwierdziła, że w ramach czynności wykonywanych przez podmiot powiązany nie dochodzi do przetwarzania danych. W uzupełnieniu wniosku spółka zaklasyfikowała przedmiotowe usługi do PKWiU 62.01.11.0 (Usługi związane z projektowaniem, programowaniem i rozwojem oprogramowania).

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Rząd chce odroczyć obowiązek raportowania ESG
Podatki
Firma nie będzie musiała publikować strategii. Sprzątanie pozostałości Polskiego Ładu
Podatki
Więcej uprawnień dla kontrolowanych firm. Złożą deklarację i częściową korektę
Podatki
Limit zwolnienia z VAT będzie wyższy w 2026 r. To element deregulacji
Podatki
Wyrok TSUE: prezes musi mieć szansę na uwolnienie się od podatku spółki
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku