Reklama
Rozwiń

VAT: czy dotacja PARP ma bezpośredni wpływ na cenę świadczonych usług

Dotacja, która wypłacana jest tylko w razie świadczenia usług, a kwotowo zależy także od liczby zrealizowanych świadczeń, ma wpływ na obniżenie ceny.

Publikacja: 03.08.2016 03:00

VAT: czy dotacja PARP ma bezpośredni wpływ na cenę świadczonych usług

Foto: 123RF

Firma jest czynnym podatnikiem VAT i prowadzi działalność gospodarczą m. in. w zakresie świadczenia usług rachunkowo-księgowych oraz doradztwa podatkowego, opodatkowanych podstawową stawką VAT. Zawarła z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) umowę o udzielenie wsparcia na świadczenie usług doradczych w punktach konsultacyjnych. W umowie tej zobowiązała się do świadczenia usług w zakresie projektu polegającego na zapewnieniu usług rozwoju firmy dla przedsiębiorców oraz osób zamierzających rozpocząć działalność. Umownie uregulowano także zasady dofinansowania. Odpłatność za usługę wchodzącą w zakres projektu, uiszczana przez klienta, ma obejmować co najmniej 10 proc. kosztów jej wyświadczenia. Pozostała część ma być pokrywana ze wsparcia, przy czym do 85 proc. kwoty wsparcia będzie pochodzić ze środków EFS, a minimalnie 15 proc. ze środków krajowych. Jednocześnie przewidziano maksymalną wartość wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu i zobligowano wnioskodawcę, aby ich wartość związana ze świadczeniem każdej usługi doradczej nie przekroczyła kwoty X zł brutto za godzinę jej wykonywania.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Podatki
Płacisz organizacji pracodawców za reklamę? To koszt bez limitu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Podatki
Kary umowne za opóźnienie w realizacji usługi co do zasady mogą być kosztem podatkowym. Wyrok NSA
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?