Aktualizacja: 04.04.2025 04:13 Publikacja: 15.12.2024 18:46
Foto: Adobe Stock
Korekta wzroku jest niezbędna do dalszego prowadzenia działalności i osiągania przychodów. Ten argument nie przekonuje fiskusa, który twierdzi, że opłaty za operację są wydatkami osobistymi. Pokazuje to interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.
Wystąpiła o nią prowadząca salon kosmetyczka. Wszystkie usługi wykonuje w okularach korekcyjnych, zgodnie z zaleceniami okulisty. Ma bowiem poważną wadę wzroku. Część tych usług to zabiegi laserowe. Za pomocą lasera usuwa tatuaże, makijaż permanentny i owłosienie, robi też peeling węglowy. Do tych zabiegów musi zakładać specjalne okulary. Chronią one oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania laserowego. Jeśli chce jednak założyć okulary ochronne, to musi najpierw zdjąć korekcyjne (nie można mieć dwóch par jednocześnie). I słabo wtedy widzi miejsca poddawane zabiegom.
Przedsiębiorca prowadzący biznes w domu zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatki na jego utrzymanie. Powi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Spółki nieruchomościowe, których rok podatkowy jest równy z rokiem kalendarzowym, najpóźniej 31 marca 2025 r. po...
Przedsiębiorców czekają nowe obowiązki. Będą musieli prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów elektroni...
W poniedziałek 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że dwuletni termin na skorzystanie z tzw. ulgi na złe długi jest niezgo...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas