Ustawa o wspieraniu innowacyjności - zmiana przepisów od 2016 roku

Nowe przepisy dotyczące badań naukowych i prac rozwojowych miały przyczynić się do rozwoju gospodarki. Ambitne rozwiązania zostały jednak w toku prac parlamentarnych zastąpione regulacjami, które w pewnych przypadkach wręcz pogarszają sytuację przedsiębiorców.

Publikacja: 26.10.2015 06:30

Ustawa o wspieraniu innowacyjności - zmiana przepisów od 2016 roku

Foto: 123RF

Ustawa o wspieraniu innowacyjności w założeniu miała zachęcić polskich przedsiębiorców do tworzenia rozwiązań, które wpłyną korzystnie na rozwój polskiej gospodarki i doprowadzą do zmniejszenia przepaści dzielącej Polskę od nowoczesnych gospodarek krajów Europy Zachodniej, USA czy krajów azjatyckich.

O polskiej gospodarce można powiedzieć wiele dobrych rzeczy, jednak na pewno nie to, że jesteśmy w czołówce państw, które opierają swój rozwój na korzystaniu z innowacji i nowych technologii. W tegorocznym unijnym rankingu innowacyjności wśród państw UE zajęliśmy piąte miejsce od końca, obok Rumunii czy Bułgarii.

Pozostało 91% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Podatki
Darowizny dla powodzian bez estońskiego CIT
Podatki
Walka o zamrożony VAT przeniesie się do Trybunału Sprawiedliwości UE
Podatki
Strata z czasów pandemii COVID-19 uchroni przed daniną solidarnościową
Podatki
Zatrudniasz żołnierzy WOT? Będzie ulga w podatkach
Podatki
Firma zatrudniająca żołnierza WOT skorzysta z podatkowej ulgi