[b]Tak.[/b] Jak wynika z art. 5 ust. 1 pkt 2 lit. d[link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=182297] ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (tekst jedn. DzU z 2006 r. nr 121, poz. 844 z ze zm., dalej uopol)[/link], to, że podatnik prowadzi w danym budynku lub jego części działalność w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych, przesądza o zastosowaniu preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości.
W uopol nie ma definicji świadczeń zdrowotnych, a zatem należy sięgnąć do definicji zawartej w art. 3 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=184739]ustawy z 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (tekst jedn. DzU z 2007 r. nr 14, poz. 89 ze zm.)[/link]. Wynika z niej, że świadczeniami zdrowotnymi są działania służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz inne działania medyczne wynikające z procesu leczenia lub przepisów odrębnych regulujących zasady ich wykonywania, w szczególności związane m.in. z czynnościami technicznymi z zakresu protetyki i ortodoncji (pkt 13 powołanego artykułu).
Zatem działalność w zakresie protetyki jest działalnością w zakresie świadczeń zdrowotnych, a więc przedsiębiorca ma prawo opodatkować powierzchnię gabinetu protetycznego według preferencyjnej stawki.