Aktualizacja: 15.06.2025 17:24 Publikacja: 22.08.2024 14:19
Foto: Adobe stock
Istnieje wiele metod, które można stosować, aby rozwijać kapitał ludzki i pozytywnie wpływać na dobrostan pracowników. Przykłady takich działań to podejście doceniające (ang. Appreciative Inquire), czy też metoda PERMA™.
Podeście doceniające to podejście do rozwoju organizacyjnego i zarządzania zmianą, które koncentruje się na identyfikowaniu i wzmacnianiu mocnych stron, sukcesów i pozytywnych aspektów organizacji. Zamiast skupiać się na problemach i słabościach, zachęca do odkrywania tego, co działa dobrze, i wykorzystywania tych spostrzeżeń do tworzenia pożądanej przyszłości firmy. Wiąże się to z zadawaniem ważnych, otwartych pytań w celu wywołania konstruktywnego dialogu, wspierania współpracy i inspirowania innowacji w zespołach i firmach. Podejście doceniające ma na celu katalizowanie pozytywnych zmian i transformacji poprzez budowanie na istniejących zasobach i możliwościach organizacji (metoda została opracowana na Case Western Reserve University, począwszy od artykułu Davida Cooperridera i Suresha Srivastvy z 1987 roku).
Projekt Akademii Zakupów Publicznych to inicjatywa, która może stać się kamieniem milowym w profesjonalizacji ry...
Obecny stan realizacji celów społecznych jest niewystarczający.
Analiza potrzeb i wymagań ma fundamentalne znaczenia dla całego procesu.
Umożliwienie składania ofert częściowych daje szanse większej liczbie podmiotów.
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Urząd Zamówień Publicznych uruchomił Akademię Zakupów Publicznych, nowatorski program, którego celem jest edukac...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas