Aktualizacja: 06.11.2024 09:50 Publikacja: 27.10.2021 12:36
Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzkę m.in. do Kampanii (na zdjęciu Amalfi) to podstawa opodatkowania jest zredukowana o 90 proc., czyli podatek zapłacimy jedynie od 10 proc. naszego dochodu.
Foto: IgorZh
Włochy również przygotowały swoją „ofertę dla nomadów”. Oprócz pięknych krajobrazów, ciepłego klimatu i błękitu nieba, Włochy proponują osobom decydującym się na przeprowadzkę na Półwysep Apeniński, bardzo interesujące zachęty podatkowe. Przepisy wprowadzające te rozwiązania ustanowiono już w 2015 roku, Dekretem Legislacyjnym nr 147 z 14 września 2015 r. o nazwie „Postanowienia na rzecz rozwoju i internacjonalizacji przedsiębiorstw.” Przepis ten ulegał sukcesywnie zmianom. Publikowano też do niego liczne objaśnienia. Wiele wątpliwości co do zastosowania ulgi w praktyce wyjaśnił włoski Urząd Skarbowy (źródła pod artykułem).
Kiedy nasze przedsiębiorstwo decyduje się na obecność we Włoszech w formie zakładu zagranicznego jego zadaniem będzie odpowiednie przygotowanie się do przeprowadzenia procedury rejestracji.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
To jedno z pierwszych pytań, które stawia sobie inwestor planujący utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prawa włoskiego.
Przedsiębiorca prowadząc działalność gospodarczą jest zobowiązany do przestrzegania szeregu obowiązków, które mają zapewnić przejrzystość jego działania wobec osób trzecich oraz organów administracji publicznej. Do tych podstawowych obowiązków należy m.in. prowadzenie dokumentacji księgowej.
Można się już zapoznać z przewodnikiem pt. „Z ziemi polskiej do włoskiej. Jak robić biznes z Włochami i we Włoszech”. To publikacja stworzona przez praktyków, aby pomóc polskim eksporterom i inwestorom.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Remont domu lub mieszkania we Włoszech jest do końca grudnia 2021 r. gratisowy za sprawą tzw. superbonusu w wysokości 110 proc.
Kontrole firm zatrudniających pracowników w formie zdalnej wykazały, że nie radzą sobie one z jej prawidłowym wdrożeniem.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Papież Franciszek złożył we wtorek wizytę domową Emmie Bonino – polityk, która w 1975 roku współtworzyła Centrum Informacyjne ds. Sterylizacji i Aborcji (CISA).
W listopadzie polscy turyści szukają przede wszystkim słońca. Wśród najchętniej wybieranych kierunków krótkich, jesiennych wyjazdów zagranicznych dominują kraje Europy Południowej. W ostatnim zestawieniu najpopularniejszych miejsc pojawił się nowy lider.
Rząd przygotowuje projekt ustawy, rozwiązującej problem niekorzystnie obliczonych świadczeń dla emerytów oraz rencistów rodzinnych, którzy przeszli na emeryturę/rentę w czerwcu, w latach 2009-2019.
4 listopada w Wielkiej Brytanii ruszyła druga edycja pilotażowego programu czterodniowego tygodnia pracy. Bierze w niej udział 17 firm, a w nich ponad 1000 pracowników. Projekt wspierają brytyjscy naukowcy.
Większość spółek komandytowych funkcjonuje w obrocie jako tzw. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością spółki komandytowe. W takiej spółce odpowiedzialność całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki ponosi spółka z o.o.
O tym czy opłacanie przez spółkę grupowej polisy od odpowiedzialności cywilnej może powodować powstanie przychodu podatkowego u beneficjenta, decyduje sposób określenia podmiotów objętych ochroną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas