Aktualizacja: 03.04.2025 12:18 Publikacja: 01.08.2024 10:28
Foto: Adobe Stock
Najnowsza interpretacja, którą na łamach „Rzeczpospolitej” opisuje Przemysław Wojtasik, dotyczyła informatyka, który od 12 lat prowadzi własną działalność. Zajmuje się grafiką komputerową. Pracuje po 10–12 godzin przez 6–7 dni w tygodniu. Jednocześnie działa na 2–3 monitorach. Ma wadę wzroku. Po ostatnich badaniach lekarz poinformował go też, że musi kupić nowe okulary.
Zakup ten chciał rozliczyć w kosztach. Argumentował, że bez okularów nie mógłby prowadzić firmy. Są one narzędziem niezbędnym do wykonywania działalności, tak jak np. komputer. Zwrócił uwagę, że okulary służą mu nie tylko do ochrony zdrowia, ale przede wszystkim do prawidłowego realizowania zawodowych obowiązków. Powołał się też na przepisy dotyczące pracodawców, którzy refundację okularów pracownikom mogą zaliczyć do kosztów. Jego zdaniem, zakazywanie tego przedsiębiorcom, którzy kupują okulary dla siebie, byłoby dyskryminacją.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjn...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas