Aktualizacja: 19.01.2017 05:50 Publikacja: 19.01.2017 05:50
Foto: 123RF
- Mam wątpliwość dotyczącą płatności gotówką powyżej 15 000 zł. Do chwili obecnej eksportowałam towar – odzież do Afryki, ale w tym roku, a więc po zmianie przepisów, „stoję w miejscu" i nie wiem co zrobić. Klient płacił mi częściowo przelewem, natomiast większą część gotówką. Kupował ode mnie ok. 26 000 kg odzieży miesięcznie, co dawało kwotę ok. 36 000 euro. Z tego tylko 10 000 euro płacił przelewem, a reszta była płacona gotówką w dwóch ratach po jego przyjeździe do Polski i sprawdzeniu czy towar jest odpowiedni. Teraz mam wątpliwość odnośnie do tych transakcji, bo nie wiem czy mogę przyjmować tak dużą gotówkę. Bardzo zależy mi na tym kliencie. Jakie kroki powinnam podjąć, żeby móc dalej z nim współpracować? – pyta czytelniczka.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas