Dotacje unijne na społeczną odpowiedzialność biznesu

Przedsiębiorca przyjazny otoczeniu i wspierający lokalne instytucje, takie jak np. szkoły, przedszkola lub ośrodki kultury, może liczyć na rewanż w postaci 100 tys. zł dofinansowania.

Publikacja: 27.01.2016 04:40

Dotacje unijne na społeczną odpowiedzialność biznesu

Foto: www.sxc.hu

„Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)" to nazwa projektu realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Do ósmego lutego mikro-, mali oraz średni przedsiębiorcy, którzy mają siedzibę w województwach: podlaskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim lub świętokrzyskim, mogą składać wnioski o dofinansowanie. Wszystko to w ramach ogłoszonego przez PARP konkursu.

Jego celem jest udzielenie pomocy w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego na realizację projektów polegających na wdrożeniu rozwiązań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Przez taką odpowiedzialność rozumie się podejmowanie przez przedsiębiorcę rozwiązań bezpośrednio związanych z prowadzoną przez niego działalnością, uwzględniających aspekty społeczne i środowiskowe. Co kryje się za tą definicją? Jakie projekty mogą zaplanować i przeprowadzić przedsiębiorcy, a które to mogą zostać objęte 70-procentowym dofinansowaniem (do maksymalnie 100 tys. zł.)?

Pozostało jeszcze 84% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki