Aktualizacja: 17.12.2015 06:20 Publikacja: 17.12.2015 06:20
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Przy wykonywaniu przewozów w transporcie drogowym często dochodzi do wystąpienia różnego rodzaju szkód majątkowych po stronie przedsiębiorcy transportowego. Czasami są to szkody w przewożonym towarze, polegające na jego uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży. Innym razem zdarzają się szkody wynikające z nałożonej na przedsiębiorcę grzywny – za wykroczenia drogowe, naruszenia czasu pracy kierowców czy też naruszenia przepisów prawa innych państw związanych, np. z procedurami zabezpieczania pojazdów przed wtargnięciem nielegalnych imigrantów. Wreszcie szkodami, jakie dotykają firmy przewozowe, są ubytki w ich własnym mieniu, jak np. uszkodzenia pojazdu lub jego wyposażenia.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas