Aktualizacja: 03.04.2025 23:20 Publikacja: 04.10.2021 11:42
Błędne dane na fakturach VAT można skorygować poprzez wystawienie noty korygującej lub faktury korygującej.
Foto: Adobe Stock
Elementy które powinna zawierać faktura VAT wymieniono w art. 106e ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Ustawa przewiduje też sytuację, gdy na wystawionej fakturze VAT zostanie popełniony błąd. W takiej sytuacji strony transakcji zobowiązane są do jej poprawienia. Błędne dane na fakturach VAT można skorygować poprzez wystawienie noty korygującej lub faktury korygującej. Notą korygującą lub fakturą korygującą można skorygować oczywiste omyłki dotyczące numeru NIP nabywcy. Poprawiona faktura (zarówno notą korygującą, jak i fakturą korygującą) powinna zostać uwzględniona, zarówno w dokumentach sprzedawcy jak i nabywcy.
Ministerstwo Finansów chce obniżyć część stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, aby ta forma opodatkow...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Ministerstwo Finansów zaplanowało zmiany w przepisach dotyczących podatku u źródła – WHT. Regulacje zostaną ogra...
Przedsiębiorcy, którym zostaną umorzone kwoty, otrzymane jako wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach pie...
Propozycje zmian w ustawach podatkowych zawarte w Polskim Ładzie spowodują, że część podatników zyska pewne oszc...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Przedsiębiorca, który będzie chciał zainwestować w nowy biznes w Polsce będzie mógł przed jego otwarciem upewnić...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas