Jednym z celów działania 2.19 „Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego" , a tym samym ogłoszonego konkursu, jest wybór najlepszych projektów szkoleniowych, które pozwolą podnieść kompetencje pracowników organów administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego oraz wyrobów budowlanych. Chętni do realizacji takich projektów będą mogli ubiegać się o ich dofinansowanie w terminie 1-30 września.

A mogą to robić:

- organizacje pozarządowe,

- partnerzy społeczni, zgodnie z definicją przyjętą w PO WER,

- przedsiębiorcy,

- inspektoraty nadzoru budowlanego,

- urzędy wojewódzkie,

- szkoły wyższe,

- jednostki naukowe,

- Główny Urząd Nadzoru Budowlanego,

- jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne,

- stowarzyszenia i związki jednostek samorządu terytorialnego.

Co istotne, od przyszłych beneficjentów, czyli podmiotów, które podejmą się organizacji szkoleń i wygrają konkurs, nie wymaga się wkładu własnego. Zgodnie z zapisami regulaminu konkursu i opisem działania 2.19 maksymalny poziom dofinansowania może sięgać 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Na sfinansowanie szkoleń Ministerstwo Rozwoju w tej edycji konkursu zarezerwowało 2,1 mln zł.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym jego regulamin, wytyczne, oczekiwania co do rezultatów przeprowadzonych projektów, kryteria ich wyboru i inne dane niezbędne do prawidłowego sporządzenia i złożenia aplikacji można znaleźć na stronie poświęconej funduszom unijnym (funduszeeuropejskie.gov.pl).