Aktualizacja: 15.05.2016 13:42 Publikacja: 15.05.2016 00:01
Foto: 123RF
Jeden z pracowników pozwał mnie o bardzo wysokie odszkodowanie za nierówne traktowanie. Twierdzi, że za pracę takiej samej wartości jak innych zatrudnionych otrzymywał niższe wynagrodzenie. Uważam, że było to uzasadnione, ponieważ jego koledzy wcześniej zajmowali różne stanowiska, na których mieli odmienne zakresy obowiązków służbowych i wyższe uposażenie. Czy mam rację? Czy istnieje górna granica odszkodowania za dyskryminację? – pyta czytelnik.
Co do zasady pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkoleń w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Zabronione jest odmienne podejście, w szczególności ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub bezterminowo albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas