Aktualizacja: 27.02.2016 03:00 Publikacja: 27.02.2016 03:00
Foto: 123RF
Zeszłoroczna rekordowa liczba transakcji M&A na świecie napotkała na wzmożoną ingerencję organów ds. konkurencji. Jak wynika z raportu międzynarodowej kancelarii prawnej Allen & Overy na temat światowych trendów w stosowaniu przepisów dotyczących kontroli koncentracji przedsiębiorstw (Allen & Overy's Global Trends in Merger Control Enforcement Report), 20 transakcji M&A - o łącznej wartości przekraczającej 60 miliardów euro - zostało zablokowanych przez organy ds. konkurencji bądź przedsiębiorcy odstąpili od ich przeprowadzenia z uwagi na sygnalizowane przez urzędy wątpliwości.
Zlikwidowany ma być przepis o równym podziale leków deficytowych do dziesięciu największych hurtowni farmaceutycznych w kraju. Taki wymóg okazał się trudny do zrealizowania.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Mijający rok przyniósł kilka ciekawych ustaw i kilka szkodliwych z punktu widzenia przedsiębiorców. Wciąż brak jest zdecydowanych reform probiznesowych – wynika z raportu firmy Grant Thornton, który „Rzeczpospolita” poznała jako pierwsza.
Autorzy „Rzeczpospolitej” zdominowali podium XII edycji konkursu Urzędu Patentowego na informację medialną o tematyce własności intelektualnej, w tym przemysłowej.
Podwykonawstwo całości zamówienia w prawie zamówień publicznych nie jest dopuszczalne - powierzyć można wykonanie części zamówienia. A co mówi orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.
EUDR obejmuje siedem odnośnych towarów, których produkcja, w ocenie ustawodawcy unijnego, w największym stopniu przyczynia się do wylesiania i degradacji lasów - soję, kawę, kakao, bydło, palmę olejową, drewno i kauczuk.
Od jakości danych zależy to, czy zbudujemy przewagę konkurencyjną, pozyskamy klientów i czy poprawimy efektywność naszych procesów.
Połączenie sił z zespołem Hogan Lovells przyniosło firmie Rödl & Partner niemal 30 nowych specjalistów, w tym uznanych prawników i ekspertów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński z radością ogłasza awanse w swoim zespole, które od stycznia 2025 roku wzmacniają strukturę organizacyjną firmy. Decyzje o awansach to nie tylko wyraz uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu pracowników, ale także element strategicznego rozwoju kancelarii, który jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby klientów.
Prawnicy Kancelarii KKLW z praktyki postępowań sądowych odnieśli sukces w sprawie o zapłatę za wykonane roboty budowlane. Trwający 12 lat proces klientowi kancelarii osłodziły wypłacone odsetki.
Zamiast obiecanych sześciu dni kontrola podatkowa w najmniejszych firmach trwa czternaście. A eksperci mówią, że skarbówka i tak preferuje czynności sprawdzające, gdzie nie ma limitów.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Ekonomiści zgadzają się co do diagnozy problemów gospodarczych toczących Unię Europejską. Gdy jednak dochodzi do kwestii spójności Europy w realizacji celów, wiara w sukces nieco topnieje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas