Aktualizacja: 24.03.2025 08:04 Publikacja: 23.02.2024 13:57
Foto: Adobe Stock
Jak się dowiedziała „Rzeczpospolita”, wśród propozycji ułatwień dla biznesu mają się znaleźć m.in. rozwiązania ułatwiające zawieranie umów leasingu poprzez wyeliminowanie papieru z tego procesu, a także ułatwiające firmom leasingowym ocenę ryzyka kredytowego dzięki informacji o klientach w Biurze Informacji Kredytowej.
Andrzej Sugajski, dyrektor ds. współpracy z podmiotami zewnętrznymi w Związku Polskiego Leasingu ocenia, że "takie zmiany przyspieszyłyby zawieranie umów leasingowych". - Oznaczałyby szybszy dostęp przedsiębiorców do pojazdów czy środków produkcji będących przedmiotem tych umów, a także szybszy dopływ gotówki dla producentów takich dóbr, a to z kolei wpłynęłoby na ożywienie całej gospodarki – dodaje.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Osoby planujące założenie własnej firmy rozważają, jaką formę prawną wybrać: spółkę z o.o., a może JDG. Decyzja powinna być podjęta na podstawie analizy takich czynników jak cele firmy, oszacowanie ryzyka biznesowego czy analizy kwestii podatkowych.
Jak się ma pomysł pozbawienia banków części zysków i kapitałów do oczekiwań, by sektor w większym stopniu kredytował gospodarkę? – pytają retorycznie ekonomiści.
Za mieszkania – i nowe, i używane – płacimy coraz więcej. Np. w warszawskim Śródmieściu - prawie 41,3 tys. zł za metr. Ceny transakcyjne lokali rosły w ubiegłym roku nawet dwucyfrowo. Podwyżki nie ominęły mniejszych miast.
• Przełomowy wyrok dotyczący kosztów uzyskania przychodów • NSA o podatkowych skutkach tzw. leasingu zwrotnego • Sposób na problemy podatkowe według zespołu Brzoski • Mały ZUS Plus: koniec sporu o liczenie karencji? • Czy będzie podwyżka kar dla firm? Sejm przyjął poprawkę • Deregulacja: zachętą do stosowania mediacji w sporach z urzędami • Ważne terminy na ten tydzień
Saga frankowa zbliża się do kulminacyjnego momentu. Wygranymi w tym sporze są kredytobiorcy. Sprawdzamy, jaki był ich bilans zysków na koniec 2024 r. Kwoty robią duże wrażenie.
Może się okazać, że oczekiwanie na dopłaty do kredytów się nie opłaca – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse.
Niespełna dwa tygodnie zostały do wejścia w życie obowiązku, który będzie dotyczył firm wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS. Od 1 kwietnia 2025 r. będą one zobowiązane posiadać adres do e-Doręczeń.
Rekordowo wysokie zyski sektora finansowego w Polsce zaczynają coraz bardziej kłuć w oczy. Czy chodzi o „wyzysk” klientów, czy o zwykłe mechanizmy rynkowe?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas