Aktualizacja: 25.03.2015 01:00 Publikacja: 25.03.2015 01:00
Foto: Rzeczpospolita
- Mam ubezpieczenie ochrony prawnej i chciałbym w związku z tym zgłosić konieczność skorzystania z pomocy prawnika. Czy towarzystwo ubezpieczeniowe może występować w moim imieniu?
Należy zwrócić uwagę, że korzystając z ubezpieczenia ochrony prawnej, ubezpieczyciel jedynie zwraca w zakresie umowy ubezpieczenia koszty wynagrodzenia prawnika, bez merytorycznego udziału w sprawie. Odpowiadając zatem wprost na pytanie, ubezpieczyciel w ramach ubezpieczenia ochrony prawnej nie jest i nie może być pełnomocnikiem ubezpieczonego. Największą zaletą tego rozwiązania jest pozostawienie ubezpieczonemu swobody wyboru prawnika lub innej osoby mającej zgodnie z prawem odpowiednie kwalifikacje w zakresie obrony, reprezentowania lub wspierania interesów ubezpieczonego w dochodzeniu lub postępowaniu. Bardzo ważne dla klientów jest, że mogą swobodnie wybrać adwokata lub radcę prawnego. O swobodzie tej stanowi dyrektywa Rady z 22 czerwca 1987 r. w sprawie koordynacji przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych odnoszących się do ubezpieczenia ochrony prawnej (87/344/EWG).
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas