Aktualizacja: 22.01.2015 01:00 Publikacja: 22.01.2015 01:00
Foto: Rzeczpospolita
- Przepisy wskazują na obowiązek zwrotu zakupu leków, których nabycie było konieczne w razie choroby powstałej podczas delegacji zagranicznej. Czy pracodawca może ocenić, jakie leki podwładny musiał zażyć, i zakwestionować zakup któregokolwiek z nich?
Pracownik nie ma pełnej swobody w nabywaniu medykamentów. Powinien o tym decydować lekarz, który bada etatowca podczas delegacji. Jego opinia w tym zakresie jest w praktyce niepodważalna przez pracodawcę. Jednak w miarę możliwości pracownik powinien zadbać o udokumentowanie konieczności zakupu leków. W rozliczeniu delegacji przedstawia np. zarówno rachunek z apteki, jak i kserokopię recepty wystawionej przez lekarza lub zestawienia leków potrzebnych według lekarza.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas