Tak.

Składając wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wykonywanie przewozów na potrzeby własne, przedsiębiorca określa w nim m.in. rodzaj i liczbę pojazdów samochodowych, które będzie wykorzystywał do wykonywania przejazdów. Do wniosku należy dołączyć wykaz samochodów zawierający informacje o: ich marce, typie, rodzaju/przeznaczeniu, numerze rejestracyjnym, numerze VIN oraz wskazaniu rodzaju tytułu prawnego do dysponowania pojazdem. Uzyskane zaświadczenie określa m.in. rodzaj i liczbę pojazdów samochodowych używanych przez przedsiębiorcę do realizacji przewozów.

Artykuł 33 ust. 7 ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym zastrzega, że przedsiębiorca powinien zawiadomić organ, który wydał zaświadczenie, o zmianie objętych nim danych w terminie 28 dni od ich powstania. Dotyczy to także zmiany liczby pojazdów. Za zmianę zaświadczenia na krajowy przewóz drogowy na potrzeby własne rzeczy polegającą na modyfikacji danych w nim zawartych, jeśli ta zmiana nie dotyczy formy prawnej prowadzonej działalności, pobiera się opłatę w wysokości 25 zł. Za wydanie wypisu z tego zaświadczenia, w przypadku zgłoszenia przez przedsiębiorcę kolejnego pojazdu samochodowego nieobjętego wcześniej wnioskiem o wydanie zaświadczenia, pobiera się opłatę w wysokości 100 zł.

podstawa prawna: art. 4 pkt 4, art. 33 ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn. DzU z 2013 r., poz. 1414 ze zm.)

podstawa prawna: par. 24 ust. 3 i 5 rozporządzenia ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z 6 sierpnia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za czynności administracyjne związane z wykonywaniem przewozu drogowego oraz za egzaminowanie i wydanie certyfikatu kompetencji zawodowych (DzU z 2013 r., poz. 916)