Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać innowacyjne młode firmy z czterech wymienionych krajów. Pula miejsc dla Polski do siedem. Tyle osób będzie mogło pojechać do Izraela i wziąć tam udział w warsztatach, szkoleniach i prelekcjach. Ten pierwszy, pilotażowy konkurs, organizowany w ramach wspomnianej współpracy, skierowany jest do przedsiębiorców reprezentujących następujące sektory:
ICT,
biotechnologia,
transport,
fintech,
cyberbezpieczeństwo,
sztuczna inteligencja,
cybernetyka.
Celem pilotażu jest wsparcie start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w ocenie potencjału rynkowego ich innowacyjnych pomysłów (rozwiązań, produktów, procesów, usług, technologii) i dostarczenie praktycznych narzędzi do prowadzenia innowacyjnego biznesu. Pilotaż skierowany jest także do pracowników inkubatorów odpowiedzialnych za wsparcie start-upów.
Siedem osób z Polski wybranych w konkursie, pojedzie do Izraela na 2,5 tygodniowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 3-19 grudnia 2018 r. Wezmą udział m.in. w sesjach mentoringowych i konsultacyjnych przeprowadzanych przez izraelskich ekspertów, w spotkaniach z przedsiębiorcami, interaktywnych warsztatach.
Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.visegradfund.org.