Grzegorz Łabuda: Komu jest potrzebny praworządny naród

Regulacje na siłę wyciągane na sztandar uszczelniania systemu podatkowego są wyrazem mylnego przekonania, że im więcej represji, tym lepiej.

Publikacja: 30.03.2022 10:34

Grzegorz Łabuda: Komu jest potrzebny praworządny naród

Foto: Fotorzepa / Rafał Guz

Kilka dni temu, 9 marca, w witrynie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się rządowy projekt nowelizacji kodeksu karnego skarbowego. Dokument ten datowany jest na 3 marca 2022 r., a 8 marca został skierowany do uzgodnień międzyresortowych oraz do zaopiniowania. Projektowane zmiany k.k.s. dotyczą zarówno regulacji materialnoprawnych (części ogólnej i szczególnej kodeksu), jak i unormowań procesowych oraz wykonawczych, a już ich pobieżna nawet lektura daje podstawy do twierdzenia, że mamy do czynienia z modyfikacjami niezwykle ważnymi dla odpowiedzialności karnoskarbowej. Skupmy się na kilku subiektywnie wybranych zagadnieniach, a to dla przybliżenia w sposób możliwie przystępny konsekwencji projektowanych zmian.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Sądy i Prokuratura
Tomasz Pietryga: Przywracanie praworządności to nie lot F-16
Sądy i Prokuratura
Dagmara Pawełczyk-Woicka: To ustawa bardzo szkodliwa dla obywateli
Sądy i Prokuratura
Potrzeba apolitycznych sędziów
Sądy i Prokuratura
W oczekiwaniu na uzdrowienie KRS
Sądy i Prokuratura
Procesy zbiorowe do pilnego ożywienia