Reklama

Oddajmy sądy sędziom, a prokuratury prokuratorom. Nadzór ministra jest szkodliwy

Choć prawnicy, w tym i środowiska sędziowskie, rozumieją jak szkodliwa jest instytucja nadzoru ministra nad sądami, nikt do tej pory nie przedstawił jakiejkolwiek wizji zmiany tego stanu rzeczy.
Oddajmy sądy sędziom, a prokuratury prokuratorom. Nadzór ministra jest szkodliwy

Foto: Fotorzepa / Marian Zubrzycki

Trudno przejść bez słowa komentarza do kwestii odwołania prokurator Ewy Wrzosek z delegacji do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Może i dokonana przez panią prokurator ocena osiągnięć ministra sprawiedliwości nie była zbyt fortunna, jednak jej głos powinien być wzięty poważnie w debacie publicznej nad stanem praworządności i stanem zmian w prokuraturze. Słusznie wskazała, że sam fakt bycia na delegacji nie obliguje jej do lojalności wobec ministra. Słowa te szczere do bólu powinny być także sygnałem dla tych, którzy dziś bezkrytycznie oceniają rzeczywistość sądową.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama