Aktualizacja: 18.02.2025 14:37 Publikacja: 12.02.2025 04:30
Foto: Adobe Stock
Zjawisko patostreamingu, które trwa już kilkanaście lat, nadal cechuje się dużą popularnością, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży w wieku 13–15 lat (Bezpieczeństwo dzieci w internecie; https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/panel/sesja–27KPO–bezpieczenstwo–dzieci–w–internecie (dostęp 21 października 2024 r.).
Zagrożenia płynące z transmitowania na żywo zachowań powszechnie uznawanych za szkodliwe i demoralizujące doczekały się próby prawnej reakcji w postaci złożenia do Sejmu RP IX kadencji poselskiego projektu ustawy (nr druku sejmowego: 3310), zakładającego wprowadzenie do kodeksu karnego przepisu kryminalizującego rozpowszechnianie za pośrednictwem sieci internetowej transmitowanych na żywo lub nagranych wcześniej obrazów lub dźwięków (np. treści wideo) przedstawiających wykonywanie czynów zabronionych, m.in. z użyciem przemocy wobec ludzi i zwierząt. Projektowany przepis zagrożony miał być karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do lat ośmiu, gdy zaś czynu tego dopuszczono się w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – od roku do lat dziesięciu.
Polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje jak nigdy wcześniej większego zaangażowania społecznego. Ważne, żeby uz...
Proces przywracania praworządności trwa stanowczo za długo – mówi Beata Morawiec, sędzia Sądu Okręgowego w Krako...
W momencie gdy niemający większości politycy zaczynają omijać lub łamać normy konstytucyjne, zadaniem każdego uc...
Poszukiwane są różne metody, aby tylko dokuczyć koledze i wykazać się przed szefostwem. Wydaje się, że wojna w w...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Wystarczyło, że sędzia porównał godzinę doprowadzenia Zbigniewa Ziobry z godziną zamknięcia posiedzenia sejmowej...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas