Aktualizacja: 13.05.2025 13:23 Publikacja: 23.11.2024 20:13
Foto: Adobe Stock
Jak informuje Ministerstwo Finansów, nowe regulacje wprowadzają obowiązek raportowania informacji dotyczących wpływu działalności przedsiębiorstw na kwestie środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego (ESG). Ustawa w ślad za dyrektywą dostosowuje również kryteria wielkości przedsiębiorstw mikro, małych, średnich i dużych oraz dużych grup kapitałowych, co umożliwi większej liczbie jednostek skorzystanie z uproszczonych zasad rachunkowości.
W komunikacie MF wyjaśnia, iż zgodnie ze zmianami do ustawy o rachunkowości docelowo duże jednostki i duże grupy kapitałowe oraz mali i średni emitenci z rynku regulowanego będą publikowali informacje niezbędne do zrozumienia wpływu ich działalności na kwestie środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego (ESG).Jak zaznaczono, obowiązek sprawozdawczości będzie wprowadzany stopniowo. Pierwszą grupę stanowią największe jednostki, które już mają doświadczenie w sprawozdawczości ESG. W dalszej kolejności obowiązek raportowania, w uproszczonym zakresie, obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa, które są emitentami.
Przeciętny Polak nie kojarzy oznaczenia perlage z nasyceniem dwutlenkiem węgla. Perlage ma znaczenie fantazyjne...
Osiem lat za kratami może spędzić właściciel firmy, która sprzedawała kosmetyki samochodowe, w tym płyn do czysz...
Bardziej elastyczne przepisy dla działalności nierejestrowej i ułatwienia dla inwestycji w otoczeniu zabytków –...
Mniej skomplikowane raportowanie o zawartych umowach, a także możliwość otrzymania wsparcia na pokrycie kaucji l...
Od 28 czerwca wchodzą w życie przepisy ustawy nazywanej polskim Aktem o Dostępności. Dla przedsiębiorców oznacza...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas