Reforma oświaty: dyrektor szkoły może rozwiązać umowę z radnym-nauczycielem

Rada miejska nie mogła odmówić dyrektorowi szkoły zgody na rozwiązanie umowy z nauczycielem, który był jednocześnie radnym.

Aktualizacja: 16.11.2019 11:41 Publikacja: 16.11.2019 00:01

Reforma oświaty: dyrektor szkoły może rozwiązać umowę z radnym-nauczycielem

Foto: Adobe Stock

Dyrektor szkoły podstawowej zwrócił się do rady miejskiej o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Wojciechem P., będącym jednocześnie pracownikiem. W uzasadnieniu wskazał, że radny jest zatrudniony w szkole na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. W szkole pracuje obecnie siedmiu nauczycieli tego przedmiotu. Dalej dyrektor wyjaśnił, że w czerwcu 2019 r. naukę ukończą uczniowie z ostatniego rocznika gimnazjum – 5 oddziałów – oraz uczniowie klas ósmych – 3 oddziały. Przybędzie tylko jedna klasa czwarta. Placówka traci więc 7 oddziałów, w których poszczególne przedmioty prowadzą nauczyciele specjaliści. Nie będą też funkcjonowały 3 klasy o profilu sportowym, gdzie liczba godzin wychowania fizycznego była zwiększona o 6. W związku z powyższym ubędzie 60 godzin przedmiotu, co daje utratę 3,33 etatu nauczycielskiego. Dyrektor zaznaczył, że Wojciech P. legitymuje się najniższym stażem pracy spośród wszystkich zatrudnionych w placówce wuefistów. Co więcej, posiada dodatkowe źródło dochodu.

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Administracja
Teresa Siudem: Czy postępowanie administracyjne przyspieszy?
Administracja
Zmiany w postępowaniu administracyjnym – jak stosować prawo w praktyce
Administracja
Jak prawidłowo oznaczyć stronę postępowania?
Administracja
Czy gmina może odliczyć VAT od budowy lodowiska wniesionego aportem do spółki?
Administracja
Czy komisja rewizyjna może kontrolować spółkę?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama