Aktualizacja: 04.04.2025 09:25 Publikacja: 16.11.2022 10:50
Foto: Adobe Stock
Co powinien zrobić zamawiający, gdy wykonawca wniesie odwołanie, z którego w oczywisty sposób wynika, że zamawiający popełnił błąd? Lub jeśli w ramach odwołania wykonawca podniósł nowe okoliczności, dotychczas nieznane zamawiającemu (np. okoliczności dotyczące prawdziwości dokumentów złożonych przez innego wykonawcę), które sprawiają, że jego dotychczasowe działanie okazuje się nieprawidłowe?
Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta – skoro odwołanie zawiera trafne zarzuty wobec działania zamawiającego, to zamawiający powinien uwzględnić odwołanie. Uwzględnienie odwołania – jeśli zostało dokonane przed rozprawą – powoduje umorzenie postępowania odwoławczego przez KIO oraz zwrot wykonawcy całości wpłaconego wpisu (zależnie od rodzaju sprawy od 7500 do 20 000 zł). Takie rozwiązanie wydaje się sprawiedliwe dla obu stron – wykonawca nie traci pieniędzy zainwestowanych w złożenie odwołania, zamawiający usuwa błąd wskazany w odwołaniu, postępowanie zamówieniowe może toczyć się dalej.
Spółka komunalna określa w regulaminie zasady korzystania ze świadczonych przez siebie usług publicznych, a takż...
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Mediacja administracyjna była objęta pakietem „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” z 2017...
Jest szansa, że wzrośnie liczba postępowań mediacyjnych między firmami i urzędami
Decyzje określające zobowiązanie w VAT dotyczące kilku czy kilkunastu okresów nie stanowią – w znaczeniu materia...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Za jazdę techniczną do stacji kontroli bez przeglądu, tylko w celu badania, nie można wlepić kary administracyjnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas