Polsko-saksońskie przedsięwzięcia wzmacniające współpracę

Do końca kwietnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów. Mogą to robić wyłącznie polsko-niemieckie partnerstwa, które na ich realizację otrzymają 10,6 mln euro.

Publikacja: 30.01.2024 02:00

Polsko-saksońskie przedsięwzięcia wzmacniające współpracę

Foto: Adobe Stock

Co roku pewna część budżetu Unii Europejskiej przeznaczana jest na realizowanie działań, które mają przyczyniać się do zacieśniania i ułatwiania współpracy na obszarach przygranicznych państw członkowskich. W grę może wchodzić odnawianie lub budowanie nowej infrastruktury służącej mieszkańcom takich obszarów, wspólne dbanie o środowisko, tworzenie szlaków lub innych atrakcji turystycznych, które pobudzałyby lokalne gospodarki, wprowadzanie rozwiązań w zakresie wspólnego (koordynowanego) transportu publicznego, czy też rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. To także możliwość organizowania spotkań służących wymianie myśli, doświadczeń i dobrych praktyk zarówno na szczeblu władz samorządowych jak i instytucji typu organizacje pozarządowe, czy też instytucje wspierające biznes. Opisywane działania są wspierane m.in. poprzez realizację programów Interreg, w których polskie regiony także biorą udział. Przykładem może być program Polska-Saksonia, w którym w ostatnim czasie zostały ogłoszone dwa nabory wniosków.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

PRO.RP.PL i The New York Times w pakiecie!

Podwójna siła dziennikarstwa w jednej ofercie.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Administracja
Teresa Siudem: Czy postępowanie administracyjne przyspieszy?
Administracja
Zmiany w postępowaniu administracyjnym – jak stosować prawo w praktyce
Administracja
Jak prawidłowo oznaczyć stronę postępowania?
Administracja
Czy gmina może odliczyć VAT od budowy lodowiska wniesionego aportem do spółki?
Administracja
Czy komisja rewizyjna może kontrolować spółkę?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama