Aktualizacja: 28.04.2025 11:04 Publikacja: 19.03.2025 04:50
Foto: Adobe Stock
To zamawiający jako gospodarz postępowania decyduje, czy w sytuacji, gdy przedmiot zamówienia jest podzielny, dokona jego podziału, i czy uruchomi jedną, czy kilka procedur. Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zastosowanie podziału na części. Jednak takie zaniechanie może być podstawą do wniesienia odwołania do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (dalej: KIO).
Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych (dalej: PZP) zamawiający może udzielić zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia, lub dopuścić możliwość składania ofert częściowych w ramach jednego postępowania o udzielenie zamówienia, określając zakres i przedmiot części oraz wskazując, czy ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia. Zamawiający, niezależnie od scenariusza, który przyjmie, nie może zapominać o tym, że wartością zamówienia będzie łączna wartość poszczególnych części (art. 30 ust. 1 PZP).
Nie uczmy prawników prawa, a finansistów – finansów. Program szkolenia urzędników powinien być elastyczny, umożl...
Sprawdzane będzie to, jak kandydaci rozumieją ogólne zasady wynikające z przepisów prawa, a nie to, czy pamiętaj...
Jednostki samorządu terytorialnego jako organy założycielskie podmiotów leczniczych mogą udzielać tym podmiotom...
Rada gminy nie jest uprawniona do ustalenia w uchwale imiennego składu społecznej komisji mieszkaniowej.
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Jednostki publiczne, które planują projekty w formule PPP, mogą liczyć na nasze wsparcie – mówi Michał Piwowarcz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas