Reklama

Coroczne przypominanie o zaległości podatkowej jest niepotrzebne

Wójt wezwie dłużnika do zapłaty podatku od nieruchomości tylko raz. Bez znaczenia, ile będzie tytułów wykonawczych i wszczynanych postępowań egzekucyjnych.
Wójt wezwie dłużnika do zapłaty podatku od nieruchomości tylko raz.

Wójt wezwie dłużnika do zapłaty podatku od nieruchomości tylko raz.

Foto: Adobe Stock

Wójt gminy (jako organ podatkowy) powinien stosować upomnienie, wzywając dłużnika do zapłaty zaległego podatku. Nie musi jednak ponawiać upomnień, żeby przypomnieć o długu. Przepisy nakazują wystawić tytuł wykonawczy i prowadzić egzekucję. Nieprawidłowe jest więc wystawianie temu samemu podatnikowi co rok kolejnego upomnienia.

Podatek od nieruchomości – zaliczka lub rata

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama