Aktualizacja: 02.12.2019 15:32 Publikacja: 02.12.2019 12:54
Foto: Adobe Stock
- Nasz referat urzędu miasta przygotowuje nowy projekt uchwał (mają wejść w życie 1 stycznia 2020 r. ) w sprawie stosowania różnych preferencji odnośnie należności cywilnoprawnych i wyłączeń. Powstała wątpliwość czy dopuszczalny będzie zapis, że wójt może zaniechać dochodzenia tych należności nieprzekraczających 50 zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.
Na podstawie art. 59 ust. 1-2 ustawy o finansach publicznych (u.o.p.), organ stanowiący może stosować różne preferencje w zakresie wskazanych w pytaniu należności cywilnoprawnych. Z norm tych wynika bowiem, że w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem dłużnika lub interesem publicznym należności pieniężne mające charakter cywilnoprawny, przypadające jednostce samorządu terytorialnego lub jej jednostkom organizacyjnym (np. jednostkom budżetowym), mogą być umarzane, terminy ich spłaty mogą zostać odroczone lub płatność tych należności może zostać rozłożona na raty, na zasadach określonych przez organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego.
7 maja zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Gminy zyskają dodat...
Gminy będą miały więcej czasu na przyjęcie planów ogólnych. I nadal będą wydawały decyzje o warunkach zabudowy i...
Chcemy położyć jeszcze większy nacisk na pracę projektową i zespołową – tak o szkoleniu urzędników mówi Małgorza...
Ukaranie członka korpusu służby cywilnej musi być poprzedzone wskazaniem i udowodnieniem, który konkretnie przep...
Warmińsko-mazurskie, lubuskie i śląskie gminy oraz ich porozumienia mogą występować o dotacje z Krajowego Planu...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas