Aktualizacja: 19.11.2019 14:59 Publikacja: 19.11.2019 17:30
Foto: Adobe Stock
Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 8 sierpnia 2019 r. (0111-KDIB1-1.4010.258.2019.1.BSA).
W omawianej sprawie korekty faktur nie są spowodowane błędami rachunkowymi (np. arytmetycznymi/kalkulacyjnymi), czy innymi oczywistymi omyłkami. Przedmiotowe korekty są bowiem dokonywane przez spółkę lub jej kontrahentów w sposób zamierzony i wynikają z konkretnych przesłanek biznesowych. Tym samym, korekty przychodów spółki, które mają na celu dostosowanie jej rentowności powinny być wykazywane na bieżąco, tj. w okresie rozliczeniowym, w którym spółka wystawi daną fakturę korygującą lub inny dokument potwierdzający przyczyny korekty. Nie można zatem zgodzić się ze stanowiskiem, że wystawienie zbiorczej faktury korygującej dokumentującej rabaty, za tzw. przyrost sprzedaży z tytułu dostaw towarów lub świadczonych na rzecz jednego odbiorcy w poprzednim roku podatkowym, powinno zostać ujęte do celów podatku dochodowego od osób prawnych jako zmniejszenie przychodu uzyskanego przez wnioskodawcę w poprzednim roku podatkowym.
Nie wystarczą „dobre geny” rodziców, aby dziecko z powodzeniem poprowadziło rodzinny biznes. Przekazanie firmy w...
Przygotowanie następcy do roli lidera w firmie rodzinnej należy starannie zaplanować, aby zapewnić płynne przeję...
Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji mających uprościć CBAM, zmniejszyć obciążenia administracyjne...
Niepewna sytuacja geopolityczna, ryzyko eskalacji konfliktów, niekonkurencyjność gospodarek UE – to czynniki, kt...
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Projekty partnerskie to jedna z możliwych form realizacji przedsięwzięć współfinansowanych ze środków unijnych....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas