Kodeks Etyki Aptekarza – ważne zmiany dla pacjentów i farmaceutów

13 marca 2024 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu Etyki Aptekarza RP. Farmaceuta będzie mógł wykonywać swój zawód tylko pod własnym imieniem i nazwiskiem. Rekomendując pacjentowi lek, musi kierować się jego dobrem, uwzględniając aktualną wiedzę, skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania produktu.

Publikacja: 05.04.2024 04:30

Kodeks Etyki Aptekarza – ważne zmiany dla pacjentów i farmaceutów

Foto: Adobe Stock

Po trzech latach prac IX Krajowy Zjazd Aptekarzy przyjął zmianę Kodeksu Etyki Aptekarza Rzeczypospolitej Polskiej, która weszła w życie 13 marca br. (dalej: „Nowy Kodeks Etyki”). Uzasadnieniem zmian była konieczność dostosowania zawodu farmaceuty do nowych wyzwań, jakie stawiają współczesne czasy oraz do ostatnich zmian w prawie, w szczególności tych związanych z wejściem w życie ustawy o zawodzie farmaceuty. Nowy Kodeks Etyki Aptekarza RP wprowadza jednak wiele istotnych zmian wpływających nie tylko na farmaceutów, ale i również na samych pacjentów. Co dokładnie się zmienia?

Pozostało jeszcze 94% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Świąteczna oferta! Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Julita Kraś-Gasparska: Restrukturyzacja kłopotliwa dla wierzycieli
Biznes
Czy big techy wywiązują się z obowiązków
Biznes
CBAM – najczęstsze wyzwania raportowe i przyszłe obowiązki
Biznes
Jakie są zasady podziału i wypłaty zysku w spółce komandytowej
Biznes
Umowy pośrednictwa finansowego w świetle DORA