Aktualizacja: 13.02.2020 13:08 Publikacja: 13.02.2020 17:15
Foto: 123RF
Niedawny wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku (sygn. akt V Ka 2014/19) może nieść ze sobą duże konsekwencje dla przedsiębiorców działających w szeroko rozumianej branży artystyczno-rozrywkowej w Polsce. Mogą oni być bowiem pociągani do odpowiedzialności karnej za organizowanie imprez bez uzyskania zgody właściwych władz samorządowych (wójta, burmistrza lub prezydenta miasta).
Chodzi o interpretację art. 3 ust. 1 lit a ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a dokładniej użytego w nim zwrotu „inne podobne obiekty". Zgodnie z tym przepisem, jeśli imprezy organizowane są w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach, a rodzaj tej imprezy odpowiada przeznaczeniu obiektu lub terenu, gdzie ma się ona odbyć, to nie są to imprezy masowe, nawet jeśli liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla uczestników tej imprezy wynosi więcej niż 500. Zezwolenie na organizację i przeprowadzenie takich imprez nie jest wymagane. Co z klubami muzycznymi? Tą kwestią zajmowały się ostatnio sądy w Gdańsku.
Nie wystarczą „dobre geny” rodziców, aby dziecko z powodzeniem poprowadziło rodzinny biznes. Przekazanie firmy w...
Przygotowanie następcy do roli lidera w firmie rodzinnej należy starannie zaplanować, aby zapewnić płynne przeję...
Komisja Europejska przedstawiła pakiet propozycji mających uprościć CBAM, zmniejszyć obciążenia administracyjne...
Niepewna sytuacja geopolityczna, ryzyko eskalacji konfliktów, niekonkurencyjność gospodarek UE – to czynniki, kt...
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Projekty partnerskie to jedna z możliwych form realizacji przedsięwzięć współfinansowanych ze środków unijnych....
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas