Elementy rusztowań i szalunków w kosztach podatkowych - wyrok NSA

Podatkowo poszczególne elementy rusztowań i szalunków, które są kupowane osobno i każdorazowo wypożyczane w indywidualnych konfiguracjach to nie komplet.

Publikacja: 15.10.2019 15:45

Elementy rusztowań i szalunków w kosztach podatkowych - wyrok NSA

Foto: Fotorzepa, Przemek Wierzchowski

Spór w sprawie dotyczył wykładni przepisów o CIT. A konkretnie chodziło o to czy można zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów lub uznać za środki trwałe niepodlegające amortyzacji elementy rusztowań i szalunków o wartości jednostkowej poniżej 3500 zł.

We wniosku o interpretację z 2016 r. spółka wyjaśniła, że świadczy usługi związane z wynajmem wyposażenia budowlanego, w tym rusztowań i szalunków budowlanych. Firma podkreśliła, że od dostawców kupuje nie całe komplety, ale poszczególne elementy rusztowań i szalunków, których wartość wynosi z reguły od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i tylko w wyjątkowych przypadkach przekracza 3500 złotych. Całkowita wartość nabywanego jednorazowo wyposażenia (jako suma poszczególnych elementów) wynosi z reguły od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Biznes
Pozbawienie wspólnika prawa do reprezentacji spółki jawnej
Biznes
Teresa Siudem: Pieczątki odchodzą do lamusa
Biznes
Łatwiejsze zawieranie umów leasingu. Zmiany wchodzą w życie
Biznes
Deregulacja - ułatwienia dla biznesu wchodzą w życie
Biznes
Ferrari wygrywa przed Sądem UE udowadniając rzeczywiste używanie znaku Testarossa
Reklama
Reklama