Aktualizacja: 19.04.2025 21:32 Publikacja: 27.03.2025 12:48
Foto: Adobe Stock
Aby ten cel został osiągnięty, potrzebne jest również istotne zaangażowanie sektora prywatnego. Ujednolicenie standardów raportowania ESG pozwoli na określenie, czy przedsiębiorstwo jest środowiskowo zrównoważone. Niewątpliwie jest to zagadnienie bez precedensu w Unii Europejskiej, a zmiany narzucone przepisami, w tym dyrektywą 2013/34/UE zmienioną na mocy CSRD, są postawione – dla odbiorcy – wymagająco.
Branża ochrony zdrowia, w tym farmaceutyczna i biotechnologiczna, odgrywa istotną rolę w zakresie innowacji, które przyczyniają się do poprawy jakości życia społeczeństw na świecie. Z drugiej jednak strony, według raportu Healthcare Without Harm and ARUP (2019) ślad węglowy w branży ochrony zdrowia wynosi 4,4 proc. całkowitych globalnych emisji, co stanowi ekwiwalent 2 gigaton dwutlenku węgla, w związku z czym globalny ślad klimatyczny opieki zdrowotnej jest równoważny rocznym emisjom gazów cieplarnianych z 514 elektrowni węglowych, co z pewnością nie poprawia standardu życia.
Współczesny rynek pracy stawia przed firmami nowe wyzwania. Musimy tworzyć miejsca pracy, które gwarantują odpow...
Tematyka raportowania zrównoważonego rozwoju wybrzmiewa najgłośniej poprzez literkę E i związane z nią bezpośred...
Wraz ze zmianą regulacji, wzrostem świadomości, a także coraz większą materializacją korzyści płynących dla prze...
Sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju koncentruje się na ujawnieniach dotyczących istotnych kwestii dla interes...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
1 stycznia 2025 r. weszła w życie ustawa z 6 grudnia 2024 r. transponująca dyrektywę o raportowaniu zrównoważone...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas