Aktualizacja: 18.03.2025 22:23 Publikacja: 22.09.2024 10:41
Foto: Adobe Stock
Transgraniczny program wymiany „Erasmus dla młodych przedsiębiorców" już od 15 lat pomaga zdobyć umiejętności przydatne w prowadzeniu własnej firmy. Początkujący przedsiębiorcy wymieniają się wiedzą i pomysłami z doświadczonymi biznesmenami, u których przebywają, i z którymi współpracują przez 1-6 miesięcy.
Dotychczas na wymianę pojechało ponad 12,2 tys. przedsiębiorców. Zgłoszenia do udziału w programie złożyło prawie 23 tys. osób. Gotowość przyjęcia uczestników Erasmusa zgłosiło ponad 13,7 tys. przedsiębiorców. W programie uczestniczy 45 krajów. Rekordowy dla Erasmusa był 2023 r., w którym młodzi przedsiębiorcy złożyli ponad 5000 wniosków o dopuszczenie do tego programu. KE twierdzi, że program zbiera bardzo dobre oceny młodych przedsiębiorców. Poleca go 98 proc. uczestników, a 92 proc. utrzymuje kontakt z partnerami biznesowymi po zakończeniu wymiany.
Dla 66 proc. mikro-, małych i średnich firm w Polsce leasing jest najważniejszym źródłem finansowania - wynika z badania Komisji Europejskiej. Pod względem popularności leasingu Polskę wyprzedza w UE tylko Finlandia.
Coraz więcej firm chce, żeby pracownicy wrócili do pracy wyłącznie w biurze albo przynajmniej w systemie hybrydowym. Jednak przymusowy powrót do biur może oznaczać wylanie dziecka z kąpielą.
Pakiety medyczne, czyli najatrakcyjniejszy w oczach pracowników benefit, mogą w 2025 r. zdrożeć nawet o 30 proc.
Zostało tylko jedno posiedzenie Sejmu na przyjęcie ustawy, która wydłuża termin na złożenie informacji o skorzystaniu z pomocy de minimis i uniknięcie wysokich rachunków za prąd dla firm.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że dyrektywa w sprawie zwalczania zatorów płatniczych zakazuje, by termin płatności dłuższy niż 60 dni został ukształtowany jednostronnie przez dłużnika. Chyba że można wykazać, że strony umowy wyraziły zgodną wolę związania się takim warunkiem.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Współpraca ponadnarodowa to jeden z dopuszczalnych komponentów projektów realizowanych przy wsparciu środków europejskich. Specjalne granty mają ułatwić nawiązywanie tej kooperacji.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków do działania 1.5 programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Przedmiotem naboru jest dofinansowanie projektów dotyczących usuwania niewłaściwie składowanych lub magazynowanych odpadów i w konsekwencji likwidowania lub ograniczania wywołanego przez nie zagrożenia dla ludzi lub środowiska.
Kujawsko-pomorskie gminy, które odpowiadają za prowadzenie przedszkoli, mogą wystąpić o dofinansowanie. Wnioski trzeba złożyć do 2 czerwca.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Parlamentarzyści i pracownicy ministerstw obiecali kinom wsparcie w poszukiwaniu źródeł finansowania inwestycji w wymianę projektorów.
Władze województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu termomodernizacji. Jest on adresowany do samorządów pogranicza.
Projekty, które będą przyczyniać się do zatrzymywania wody w przyrodzie, zmniejszając tym samym zagrożenia związane suszami, otrzymają dofinansowanie. Konkurs ruszył w Zachodniopomorskiem.
Określenie warunków udziału w postępowaniu w sposób naruszający zasady prawa zamówień publicznych, w szczególności zasadę proporcjonalności, może stanowić nieprawidłowość skutkującą nałożeniem korekty finansowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas