Do 6 kwietnia potrwa nabór do programu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT). W ramach programu PPNT szuka startupów lub innowacyjnych pomysłów biznesowych z branży chemicznej, biotechnologicznej oraz teleinformatycznej.
CZYTAJ TAKŻE: Startup Plenti przyciągnął inwestorów
PPNT oferuje nie tylko sam zastrzyk finansowy. Ale również doradztwo i wsparcie w rozwoju założeń strategicznych, technologicznych i rynkowych planowanego przedsięwzięcia.
Współpraca z partnerami
– Udział w naborze to szansa na pozyskania kapitału. Ale i wspólna kilkumiesięczna praca pod okiem ekspertów nad założeniami strategicznymi, finansowymi, technologicznymi i rynkowymi – mówi Katarzyna Wlaź, menedżer Funduszu Kapitałowego PPNT .
– Podczas procesu ewaluacji zostaną przeanalizowane także kwestie własności intelektualnej oraz warsztatowo opracowany model biznesowy – dodaje.
CZYTAJ TAKŻE: Polski startup Codility z finansowaniem londyńskich inwestorów
PPNT w ramach projektu nawiązał współpracę z partnerami. Partnerami finansowymi są m.in. ValueTech Seed czy Enea Innowacje. Zaś branżowymi np. Adamed czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.
– Wiedza, kontakty biznesowe oraz doświadczenie branżowe partnerów wnoszą nie tylko istotną wartość merytoryczną do prowadzonego przez nas procesu komercjalizacji. Ale przede wszystkim dają uczestnikom możliwość nawiązania współpracy z partnerami biznesowymi i potencjalnymi odbiorcami technologii, którzy przyjrzą się danemu rozwiązaniu z punktu widzenia ich realnych potrzeb – podkreśla Katarzyna Wlaź.
Kogo PPNT zaprasza do programu
Do kogo PPNT kieruje program? Otóż, jak wskazuje, w programie szczególnie mile widziani są ci przedsiębiorcy i naukowcy, którzy mają innowacyjny pomysł, znają rynek, są świadomi konkurencji. A także pracują nad zupełnie nowymi, skalowalnymi rozwiązaniami. Kluczowy jest także zespół mający kompetencje biznesowe i świadomość, z czym wiąże się praca nad rozwojem nowego innowacyjnego biznesu.
CZYTAJ TAKŻE: PGNiG ma partnera do wspierania startupów
PPNT zainwestował dotychczas ponad 8 mln zł w kilkanaście projektów. Chodzi o takie branże, jak biotechnologia, chemia, technologie informatyczne oraz komunikacyjne. Wyjścia z inwestycji umożliwiły uruchomienie kolejnego, piątego już, naboru pomysłów.