Aktualizacja: 23.03.2025 06:28 Publikacja: 26.09.2021 13:06
Employer branding wykonywany przez poszczególnych specjalistów w ramach organizacji mija się z celem – jest nienaturalny, często wymuszony i po prostu nieskuteczny.
Foto: Adobe Stock
Jak najbardziej, a pogłębiona więź z pracownikami oraz wizerunek pracodawcy w oczach struktur firmy to kapitał, który przyniesie ogromną stopę zwrotu nie tylko dużym korporacjom, ale również segmentowi MŚP.
Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.
Nie od dziś wiadomo, że stanowiska technologiczne należą do jednych z najtrudniejszych do obsadzenia. Jednak pandemia jeszcze bardziej pogłębiła ten kryzys.
W I połowie br. do ewidencji urzędów pracy wpisano 998 tys. oświadczeń o zatrudnieniu pracowników ze Wschodu. A to o 63 proc. więcej niż przed rokiem, gdy wybuchła pandemia, a nawet o 18 proc. więcej niż w I połowie 2019 r.
Niemal dwie trzecie polskich firm zleca prowadzenie księgowości zewnętrznym biurom rachunkowym. Pozwala to m.in. ograniczyć koszty zatrudnienia, wydatki na szkolenia i rekrutację pracowników, czy przenieść odpowiedzialność za naliczanie podatków na biuro.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Zaświadczenie o niezaleganiu lub stwierdzeniu stanu zaległości w podatkach jest dokumentem wystawianym przez urząd skarbowy. Potwierdza, że przedsiębiorca nie posiada zaległości w ich opłacaniu. Z kolei zaświadczenie o opłacaniu składek wystawiane jest przez ZUS i również informuje o bieżącej sytuacji wnioskodawcy.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Polskie małe i średnie firmy liczą na wsparcie banków w rozwoju – wynika z najnowszego raportu „Potrzeby w zakresie bankowości małych i średnich przedsiębiorstw, grudzień 2024” stworzonego przez zespół Visa Consulting & Analytics.
Wygląda na to, że proces deregulacji polskiej gospodarki wreszcie ruszył. Prace nad usunięciem barier blokujących działalność firm trwają w kilku zespołach. Rząd przyjął projekt zmiany przepisów, o które od lat zabiega branża leasingowa.
PARP ogłosiła właśnie nabór do programu „Dostępność” w ramach Ścieżki SMART. Do wzięcia spore pieniądze na realizację projektów, których celem jest zaspokojenie potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Choć początek roku nie przyniósł przedsiębiorcom worka nowych naborów w programach wsparcia pieniędzmi unijnymi, to jeśli się poszpera, można znaleźć interesujące oferty. Wśród nich jest wsparcie budowy magazynów energii i, co rzadkie, rzemieślników.
Aż 19 nowych naborów z łączną pulą dofinansowania w wysokości 2,2 mld zł zamierza ogłosić w tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wraz z kontynuowanymi naborami kwota wsparcia rośnie do 4 mld zł. Będzie się o co bić.
Dla 66 proc. mikro-, małych i średnich firm w Polsce leasing jest najważniejszym źródłem finansowania - wynika z badania Komisji Europejskiej. Pod względem popularności leasingu Polskę wyprzedza w UE tylko Finlandia.
Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o rynku mocy, przewidującej możliwość przeprowadzenia dogrywkowych aukcji rynku mocy na rok 2029 i - jeśli będzie to potrzebne - na 2030 r. Będą to aukcje, w których mogą stanąć elektrownie gazowe potrzebne z punktu widzenia stabilizacji dostaw energii elektrycznej. Jednocześnie wydłużono czas na złożenie deklaracji dla małego i średniego biznesu za skorzystanie z mrożenia cen energii. Ustawa trafi na biuro prezydenta.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas