Aktualizacja: 17.07.2021 14:57 Publikacja: 17.07.2021 00:01
Foto: Fotorzepa / Marian Zubrzycki
Nowa ustawa deweloperska wprowadza uprawnienie nabywcy do odstąpienia od umowy w przypadku stwierdzenia wad istotnych i nie usunięcia ich przez dewelopera. Ta regulacja budzi jednak pewne obawy, szczególnie w branży deweloperskiej. Czy są one uzasadnione?
Ustawa z 20 maja 2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, czyli nowa ustawa deweloperska (DzU poz. 1177), wprowadza szereg istotnych zmian, głównie ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa nabywcy. Ustawodawca zdecydował się na napisanie ustawy deweloperskiej na nowo, stąd wprowadzone nią zmiany są szeroko zakrojone. Dotyczą m.in. powołania Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, rozszerzenia katalogu umów podlegających ustawie czy zmian w zakresie rachunków powierniczych. Uwadze ustawodawcy nie umknął także problem odbiorów i związana z tym kwestia usuwania wad lokalu lub domu jednorodzinnego.
W biurowcach nie gasi się już światła o 23:00. Praca po godzinach przeniosła się do domów.
Praca w dni wolne jest ściśle uregulowana i powinna być zrekompensowana. Pracodawca, który tego nie dopilnuje, m...
W tym roku 3 maja wypada w sobotę. Kiedy pracownikowi należy się wolne?
Częstym przedmiotem sporów z ZUS jest wysokość wynagrodzenia ustalonego przez strony w umowie o pracę. W razie z...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na co zwrócić uwagę, by umowa podpisana z samozatrudnionym była zgodna z prawem? Błąd może pociągnąć za sobą kon...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas