Reklama

Umowa o wspólnych zasadach obsługi zgłoszeń pozostanie teorią

Podmiot zatrudniający od 50 do 249 osób będzie mógł ustalić z innymi takimi podmiotami wspólne zasady obsługi zgłoszeń wewnętrznych. Przepis o zawieraniu tego rodzaju umów będzie jednak martwym rozwiązaniem.
Umowa o wspólnych zasadach obsługi zgłoszeń pozostanie teorią

Foto: Adobe Stock

Wszystkie wysiłki organizacji pracodawców na ostatniej prostej uchwalania ustawy o ochronie sygnalistów skupiły się na usunięciu prawa pracy z ustawowego katalogu naruszeń prawa. Tymczasem to zupełnie inne przepisy mogą stanowić przeszkodę w implementacji procedury zgłoszeń wewnętrznych. Ustawodawca pobieżnie potraktował bowiem rozwiązania pozwalające na integrację wewnętrznych systemów zgłaszania nieprawidłowości między różnymi podmiotami. Co prawda przewidziano aż trzy takie sposoby, jednak każdemu z nich poświęcono zaledwie jeden ustęp art. 28 ustawy o ochronie sygnalistów.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama