Aktualizacja: 03.04.2025 05:18 Publikacja: 18.07.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Definicja pracownika mobilnego nie występuje oficjalnie w przepisach prawa pracy. Pod takim pojęciem rozumie się pracownika, który podczas wykonywania obowiązków wielokrotnie przemieszcza się z miejsca na miejsce. Nie jest zatem możliwe określenie jednego adresu, pod którym będzie wykonywał pracę. Podróż nie jest w tym przypadku zjawiskiem incydentalnym, lecz stałym i ciągłym elementem obowiązków.
Pracownikami mobilnymi są np. przedstawiciele handlowi poruszający się po terenie województwa lub regionu, w którym spotykają się z kontrahentami. Mogą to być też serwisanci lub montażyści obsługujący klientów na obszarze działania firmy, w której pracują.
Ryczałt na jazdy lokalne ma rekompensować pracownikom koszty używania pojazdów niebędących własnością pracodawcy...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Pracodawca ponosi na zasadzie winy odpowiedzialność za szkodę doznaną przez pracownika wskutek wypadku przy prac...
Kamery nie służą do monitorowania wydajności pracowników ani do weryfikacji godzin wykonywania pracy.
Święta to czas, kiedy wiele firm sięga po środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, by wspierać pracow...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Za nieprawidłowości związane ze stosowaniem monitoringu grożą wysokie kary finansowe. Na co należy uważać, nadzo...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas