Nie wystawiamy faktur w KSeF, bo korzystamy z okresów przejściowych – tak odpowiadają sprzedawcy na stacjach paliw. I wręczają zaskoczonym klientom faktury papierowe, takie same jak przed 1 lutego.
Przypomnijmy, że właśnie od tego dnia największe firmy powinny ewidencjonować sprzedaż w Krajowym Systemie e-Faktur, czyli centralnym rejestrze nadzorowanym przez skarbówkę. A mniejsze powinny być gotowe – co wielokrotnie podkreślało Ministerstwo Finansów – na odbiór w KSeF faktur potwierdzających ich wydatki. Między innymi zakupy paliwa na stacjach (które zaliczają się do tych największych).