Aktualizacja: 04.04.2025 04:38 Publikacja: 03.12.2024 15:41
14 listopada 2024 roku Parlament Europejski przegłosował odroczenie wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wylesiania, znanego jako European Union Deforestation Regulation (EUDR). Większość europosłów opowiedziała się za 12-miesięcznym opóźnieniem, co oznacza, że regulacja zacznie obowiązywać od początku 2026 roku, a nie od 2025 roku, jak pierwotnie zakładano.
EUDR to jedno z kluczowych narzędzi legislacyjnych, które ma na celu ochronę światowych zasobów leśnych oraz walkę z globalnym kryzysem klimatycznym. Czy jednak spełnia swoje zadanie jako narzędzie ochrony środowiska, czy stanowi raczej dodatkowe obciążenie dla przedsiębiorców? Czy rzeczywiście zmusi globalne łańcuchy dostaw do dostosowania się do bardziej ekologicznych standardów, czy może okaże się barierą dla mniejszych firm i rynków rozwijających się?
Zmniejszenie liczby firm objętych raportowaniem niefinansowym nie oznacza zniesienia obowiązku liczenia śladu wę...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Z perspektywy planowania sukcesji fundacja rodzinna powinna być traktowana jako narzędzie zabezpieczania i pomna...
Konwersję można wdrożyć tylko wtedy, gdy restrukturyzowany dłużnik jest spółką z o.o. lub spółką akcyjną
Sąd administracyjny ma obowiązek przeprowadzenia pełnej merytorycznej kontroli przesłanek odmowy wydania interpr...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Samo zainicjowanie postępowania o zatwierdzenie układu poprzez obwieszczenie o dniu układowym nie wystarczy, aby...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas