Aktualizacja: 04.04.2025 00:27 Publikacja: 03.12.2024 15:40
Foto: Adobe Stock
Niebawem minie półtora roku od wejścia w życie przepisów ustawy o fundacji rodzinnej z 26 stycznia 2023 r., która obowiązuje od 22 maja 2023 r. Tworzenie fundacji rodzinnych ma na celu zapewnienie, aby przyszłe pokolenia dzięki zgromadzonemu majątkowi kontynuowały działalność fundatora, zamiast dzielić jego dorobek w ramach spadku. Fundator może wnosić do fundacji rodzinnej różne aktywa, takie jak gotówkę, prawa majątkowe czy nieruchomości.
Co jednak w sytuacji, gdy fundator posiada długi, a zamiast je spłacić, przekazuje cenny majątek nieruchomy do fundacji rodzinnej, pozostawiając swoich wierzycieli bez możliwości dochodzenia należności? Z pomocą wierzycielom nieuczciwego fundatora przychodzą nie tylko przepisy ustawy o fundacji rodzinnej, ale także kodeks cywilny i prawo upadłościowe.
Zmniejszenie liczby firm objętych raportowaniem niefinansowym nie oznacza zniesienia obowiązku liczenia śladu wę...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Z perspektywy planowania sukcesji fundacja rodzinna powinna być traktowana jako narzędzie zabezpieczania i pomna...
Konwersję można wdrożyć tylko wtedy, gdy restrukturyzowany dłużnik jest spółką z o.o. lub spółką akcyjną
Sąd administracyjny ma obowiązek przeprowadzenia pełnej merytorycznej kontroli przesłanek odmowy wydania interpr...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Samo zainicjowanie postępowania o zatwierdzenie układu poprzez obwieszczenie o dniu układowym nie wystarczy, aby...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas